Altereco w drodze na rynek Kanadyjski…

Altereco w drodze na rynek Kanadyjski…

      W dniach 28.04. do 03-05 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w testach i badaniach naszych kotłów w akredytowanym laboratorium w celu zweryfikowania czystości spalin zgodnie z normami obowiązującymi w Kanadzie.

Kotły testowane była zarówno na zrębce jak i na pllecie. W obu przypadkach zdaliśmy egzamin i to ze sporym zapasem. W przypadku zrębki nasz wynik był dwukrotnie lepszy niż wymagany.   

Dzięki tym testom akredytowane laboratorium będzie mogło przedstawić raport do CSA – czyli do organizacji certyfikacyjnej wydającej certyfikaty dopuszczające nasze kotły do obrotu handlowego na terenie Kanady.

Rynek kotlarski w Kanadzie jest obecnie również zdominowany przez kotły na pellet, niestety i tam to paliwo bardzo drożeje dlatego alternatywa w postaci zrębki drzewnej jest również dla mieszkańców Kanady bardzo oczekiwana, daje ona możliwość obniżenia kosztów ogrzewania zwłaszcza, że klimat Kanadyjski jest nieco surowszy niż nasz. 

Wśród klientów jest jednak większa świadomość zastosowania zrębki jako paliwa, ponieważ większość kotłów przemysłowych już od bardzo dawna wykorzystuje zrębki jako paliwo. 

Brak jednak dobrego systemu podawania powoduje, że ten rodzaj paliwa był nieosiągalny dla instalacji domowych.

Cieszymy się z tego, że po raz kolejny udało nam się zaoferować rozwiązanie, które dla kolejnego rynku stanowi idealną alternatywę i pomoc w rozwiązaniu lokalnych problemów.

Nasz Hybrydowy kocioł ALTERECO kolejny raz udowadnia, że system podawania, który opracowaliśmy w naszej firmie jest unikalny już na skalę międzynarodową i doskonale sprawdza się, zwłaszcza w tych rejonach gdzie klienci oczekują wysokiej niezawodności i oszczędności kosztów związanych z ogrzewaniem swoich domów.

Niebawem już nie tylko klienci z Polski i Europy będą mogli korzystać z naszego produktu ale i Kanady.

(autor: JK, foto: materiał własny)

Close Menu